ATİLLA YEŞİLADA
 • 208
 • 22096244
 • 265770
 • 0

Videolar

ÇİN EKONOMİSİ
9 ay önce

Yorumlar:

 • Selcuk Caglar
  Selcuk Caglar 10 ay önce

  Ben aslen mühendislik bitirdim. Çok startup batırdım, aslında daha başlamadan bitti :). Sorun ekonomi bilgisiymiş sayenizde onu öğrendim.

 • Su Orucu
  Su Orucu 10 ay önce

  Konuyla alakasız ama bir sorum var ben merak ediyorum kamera olarak telefonmu kullanıyorsunuz birde bir kaç gün önce Forek uzmanı ile ropörtajınızda ikinizdede yaka mikrofonu vardı telefona bir tane mikrofon girişi var nasıl oluyor iki mikrofonun beraber kayıt işlemini merak ettim mümkünse cevaplarmısınız. Teşekkürler.

 • Çağatay Duruk
  Çağatay Duruk 10 ay önce

  Tasarruflarını altında veya dövizde değerlendirmeyi düşünenlere ikisi arasındaki risk ve getiri farklarını anlatsanız güzel olurdu. Selamlar,

 • umut öztürk
  umut öztürk 10 ay önce

  hocam mckinsey nedir ne değildir saygılarımla

 • Ilker Yuvacan
  Ilker Yuvacan 10 ay önce

  hocam şu mckinsey'ı yorumla yaw..ajan mıdır nedir?

 • Ada Ceylan
  Ada Ceylan 10 ay önce

  Hocam Ha-Joon Chang hakkında ne düşünüyorsunuz tespitleri,kitapları hakkında ki görüşleriniz neler....

 • Erhan Önal
  Erhan Önal 10 ay önce

  Demokrasi ve Büyüme İlişkisi - Çoğulcu ve Çoğunlukçu Demokrasiler ve Farkları adlı videonuzu neden kaldırdınız???

 • saki kawa
  saki kawa 11 ay önce

  Sayın Bakan Albayrak ovp yi pardon YEP i açıkladı...:) Hocam gerçekten bizimmi kafamız basmıyor... yoksa sayın bakan sadece yapcaz, etcez, böle iyi olacak, şöle iyi yapcaz deyip kayınbabasının söylediklerinimi tekrarmı ediyor ??? Tedbir diyor,Yol haritası diyor,önlem diyor kontrol için ofis ve bürolar kuruyoruz diyor ama konuşma bitti ne olduğunu hala anlayamadık! Tek kaydadeğer duyduğum dolaylı vergilerde çalışma yapıcaz demesi! Bizim anlamayıpta, sizin anladığınız bişey varsa şu YEP i bizimle paylaşırmısınız .Birde Hükümetin ve organlarının bu OVP açıklanırken Hukukun üstünlüğü,kuvvetler ayrılığı,liyakat gibi temel sıkıntılarımızdan bahsedilmedi ,Dış yatırımcıya güven verilmesi adına buna daha çok ihtiyacımız yokmuydu? yorumlarınızı bekliyoruz.

 • Murat Ünal
  Murat Ünal 11 ay önce

  Hocam merhaba. Güncel olmayan bir kaç sorum var

  1.Bildiğiniz gibi ticaret yaparken çek kullanılır. Fakat çek kanunu çekin vadesiz bir ödeme aracı olduğunu söyler. üzerindeki vade tarihinin tahsil etme açısından karşılıklı güvenden başka bir etkisi yoktur. Bu kanun ticarette kullanılan şekline uygun olarak neden değiştirilmez? Değiştiril memelimidir bu şekil daha mı uygundur?

  2. Bankalar verdikleri krediyi istedikleri zaman geri çağırabiliyor. Bu durum krediyi alan için büyük bir risk değil midir? gelişmiş ülkelerde de böylemidir? Aynı şekilde mevduata yatırılan parada bildiğim kadarı ile istenildiğinde geri istenebiliyor. Bu bankalar kolaylıkla mevduat çekebilsin diye mi bu şekildedir? Bankanında uygun yatırım yapabilmesi için parayı her istenildiğinde geri vermesi saçma değil midir?

  3. Merkez bankası faizinin piyasalara gösterge faizi olması dışından direk etki eden bir yanı var mıdır? Anladığım kadarı ile devlet direk merkez bankası faizi ile borçlanmıyor ihale çıkıyor ihalede gerçekleşen faiz ile borçlanıyor. Merkez bankasının faizinin direk kullanıldığı yerler nerelerdir?

  Kanalınızı zevkle takip ediyorum. Çok teşekkürler.

 • saki kawa
  saki kawa 11 ay önce

  Hocam gündem sıcak ,iş bankası açıklama yaptı arkasından erdoğan açıklama yaptı iş bankası senetleri aşağıda, erdoğan bu hisseleri varlık fonunamı katmak isitiyor? katsa bile burda ekonomik olarak ne yapılmak isteniyor, ayrıca bu dolar bu sabak 6.29 lara dayandı bu gelişmelerin ekonomik veriler üzerinde etkisi olurmu? bir video bekliyoruz.

 • Ali Erdoğan
  Ali Erdoğan 11 ay önce

  30-35 bin doları olan biri yurt dışında nasıl bir yatırım yapabilir? Orta - uzak vadeli, düşük ya da orta riskli. Bu arada güzel sade anlatımlarınız için teşekkür ederim.

 • Barış61 Baris
  Barış61 Baris 11 ay önce

  Sayın atilla hocam videolarınızı dört gözle beklemekle beraber, TCMB repo işlemiyle faiz oranlarını düşürüyor yani paranın arzı artıyor ,fakat tahvil fiyatları artıyor bu artmanın sebebiyle ilgili bir video çekebilirseniz çok sevinirim .Teşekkürler saygılar sunarım .

 • Barış61 Baris
  Barış61 Baris 11 ay önce

  hocam nerelerdesiniz cumaya bir video borcunuz daha oldu......

 • haleva
  haleva 11 ay önce

  Merhaba Atilla Bey, Bankaların bir çoğu BCH kredilerini %40 civarına taşımış durumdalar. piyasadan da ortalama %20 faizle para topluyorlar. Merkez bankasının faiz arttırımı ile bu BCH kredileri daha da yukarı çıkar mı? faizleri durduracak, ya da indirecek formül nedir.? Bankaların bu derece yüksek faiz uygulamaları etik midir?

 • No Name
  No Name 11 ay önce

  Hocam hayırlı geceler...
  Bugün onca şey oldu, yorum ve analizlerinizi merak ediyorum..! Teşekkürler.

 • berk özaltın
  berk özaltın 11 ay önce

  Atilla bey yatırım fonları üzerine bir video çekip bilgilendirmenizi rica ederim. Yatırım fonu nedir kazancı nedir nelere dikkat edilmeli veya mantıklı mı değil mi gibi sorulara cevap bulabileceğimiz bir içerik sunmanızı rica ederim.

 • Doruk Kurt
  Doruk Kurt 11 ay önce

  Selamlar hocam, benim sizinle tanısmam lazım. Aynı zamanda son günlerde alevlenen brexit üzerinede yorumlarınızı videolarınızı bekliyorum. Saygılar,

 • Aykut Ertürk
  Aykut Ertürk 11 ay önce

  Atilla hocam ekonomik okuryazarlığa dair bir eğitim verirseniz burdaki herkes önce ailesi ile sonra çevresindekiler ile bu bilgileri paylaşabilir.Bu sayede insanlar seçimlerde oy kullanırken daha rasyonel değerlendirmeler yapıp sandığa gidebilir.Gelecek yıllarımıza bu şekilde bir katkı sağlayabiliriz diye düşünüyorum.

 • ali ornekol
  ali ornekol 11 ay önce

  Atilla bey bu sıkıntılı zamanda sade vatandaş ne gibi tedbirler almalı hangi yollara başvurmalı

 • selim berkan
  selim berkan 11 ay önce

  Atilla Bey sizi seçimler erkene alınabilir dediğiniz günden beri takip ediyorum, Özel sektörün bu kadar uzun süre dayanabilmesinin sırrı nedir sizce? aile olarak 5 yıl vaadeli dolar borcumuzu 1.80'den 3.50 civarıyla bitirdik, 1 yıl daha sürseydi zor durumda kalırdık, şimdi bakıyorum çoğu hedgelenmemiş (devletin zorla hedgelettirdikleri hariç) borcu olan kurumlar nasıl hala ayakta? Dün bir konuşmada herkesin yeni mezun alıp maaliyetini devlete ödeterek karlılık sağladığını yakınen öğrendim bir patron tarafından, şimdi bu karlılıkların (sadece işçi maaliyeti değil) kura yenildiğini varsayarsak sizce yıkım bundan sonra mı başlayacaktır? inşallah başlamaz lakin bu tarz olayların başlangıçtan sonra exponansiyel artışı ve kırılmayla son bulduğu da malum, ben hala başlamadığını düşünüyorum bunun hakkında bir veriniz var mı acaba bu zamanı daha net görebilmemizi sağlayacak?

 • zeki cenk Karakurt
  zeki cenk Karakurt 11 ay önce

  https://www.youtube.com/watch?v=8Hp5Cdi9G0M

  bu konuda fikirleriniz nedir ?

 • MrMathon
  MrMathon 11 ay önce

  hocam aile durumunu nasıl olağan sorgulayabilir bir duruma çekebilirim? bir şeylere inanmışlar ama sorgulamadan inanmışlar. ben bir şeye inansınlar istemiyorum, sadece sorgulayabilsinler. lütfen bununla ilgili birşeyler söyler misiniz her vidyonuzu izliyorum.

 • Kozan Soykal
  Kozan Soykal 1 yıl önce

  Atilla Bey, acaba ekonomi terimlerini anlattığınız bir video yapabilir misiniz? SWAP ne okuyorum, hedge diyor. Hedge ne okuyorum, short position diyor. Short position ne okuyorum... A, B'den borç X'i aldı ve başka birine sattı. B kim, A'ya neden borç verdi, B'nin çıkarı ne diye bakıyorum, anlamıyorum. Onu anlayacağım da, SWAP'a kadar geleceğim. Kriz başlar/biter ben anlayana kadar. Eğitimli filan da olmam gerek - utanç verici bir durumdayım.

 • Ahmet Salih Guvenli
  Ahmet Salih Guvenli 1 yıl önce

  Nyt'ye üye olmadığınızdan ve bu yüzden yazılara erişemediğinizden bahsettiğiniz. Chrome kullanıyorsanız, "Incognito" modda üye olmadan da tüm yazılara sınırsız erişebilirsiniz. Diğer tarayıcıların da benzer özellikleri var.

 • İBRAHİM ATAR
  İBRAHİM ATAR 1 yıl önce

  Atilla Bey, konut kredileri, faiz oranları, yükseliş ve sabit kalabileceği aralık ile halkın bu yüksek faiz oranlarına karşı göstereceği aksiyon hakkında görüşlerinizi içeren bir video çekebilirseniz sevinirim. Saygılarımla.

 • Cagatay Yapar
  Cagatay Yapar 1 yıl önce

  Atilla Bey merhaba, sizin bireysel emeklilik sistemi hakkindaki goruslerinizi merak ediyorum. Elim 2018 itibari ile 10 seneyi dolduracagim, USD TRY paritesindeki hareket butun birikimimi eritti.. bir sonraki videonuzda yorumlarinizi bekliyorum lutfen..

 • Savas Guven
  Savas Guven 1 yıl önce

  Euro zone bankalarinin TRY'ya exposure'lari nedir? Contagion'dan bahsediliyor; ama ne buyuklukte bu?

 • fehmi ersan
  fehmi ersan 1 yıl önce

  Atilla Hocam gerçekten bizim Allahımız var mı ? yok bu bir Adana lı temennisi mi ?

 • Ugur Okur
  Ugur Okur 1 yıl önce

  Hocam video bekliyoruz nerdesiniz ?

 • Baris
  Baris 1 yıl önce

  Hocam,durum değerlendirmesi adına bir canlı yayın bekliyorum...YANGIN VAR!